Pocztówkowa Mapa Polski

Drodzy Rodzice,
"Pocztówkowa Mapa Polski” to projekt społecznościowy, który został zainicjowany i rozpropagowany na stronie internetowej „Nauczycielka Przedszkola – kreatywna edukacja”. To akcja zachęcająca do wymiany pocztówek między przedszkolami z całej Polski.

Ideą wiodącą programu jest propagowanie tradycyjnego sposobu przesyłania informacji w formie pocztówek i listów, nawiązanie kontaktu z dziećmi z innych przedszkoli oraz poznawanie różnych regionów Polski. W trakcie realizacji "Pocztówkowej Mapy Polski", dzieci z grup: "Pszczółki", „Biedronki” , „Puchatki” (przy wsparciu dzieci z innych grup) na podstawie barwnych widokówek, będą miały szansę poznać nawet najodleglejsze zakątki naszego kraju.

W efekcie finalnym w naszym przedszkolu powstanie mapa Polski „Pocztówkowych Przedszkoli”, gdzie zostaną zaznaczone miejscowości z którymi nawiążemy wymianę pocztową.

Serdecznie zapraszamy do udziału!
Komunikat 2019-09-29, 17:08 | autor: Anna Golonka