Dzień Kropki, Puchatki, 15.09.2020 r.

„Kropki, kropki na podłodze
tylko na nich usiąść mogę!
Kolorowe są dla dzieci
a na czarnej pani siedzi.
Więc zajęcia zaczynamy
i na kropkach już siadamy!”

W tym roku w sali nie mamy dywanu ale za to na podłodze panie wyczarowały dla nas kolorowe kropki. Co rano rozpoczynamy zajęcia od naszej kropkowej rymowanki. 15 września nasza grupa świętowała Międzynarodowy Dzień Kropki.

Międzynarodowy Dzień Kropki to święto, które od 2008 roku stwarza okazję do budowania pewności siebie, odkrywania talentów i pobudzania wyobraźni dzieci, młodzieży i dorosłych. Wszystko rozpoczęło się w 2003 roku, kiedy Peter H. Reynolds wydał książkę dla dzieci „The Dot” (czyli “Kropka”), w której opowiedziana została historia małej Vashtii. Nieśmiała dziewczynka, dzięki mądrej nauczycielce od plastyki, uwierzyła w siebie i poznała swój talent, inspirując tysiące nauczycieli do działania i celebrowania Dnia Kropki.
Nasza grupę odwiedziła tego dnia kaczka Kropka. Razem z nią bawiliśmy się w „Muzyczne kropki”, w „Znikająca kropkę”, szukaliśmy kropek o wskazanej wielkości i kolorze a także wykleiliśmy nasza wielka grupową kropkę. Obejrzeliśmy filmik o Vashtii który zainspirował nas do rozmowy o naszych talentach i o tym jak możemy je rozwijać. Każdy z nas zaprojektował swój wzór na kropce które potem dzięki specjalnej aplikacji mogliśmy oglądać w formacie 3D. Na koniec dnia każdy Puchatek otrzymał kropkowy dyplom.
Relacja 2020-10-06, 18:32 | autor: Anna Golonka