Święta w Niemczech i Hiszpanii - spotkanie z Sophie i Aaronem, 12.2015-01.2016

Choć już trochę czasu minęło od Świąt Bożego Narodzenia, grupa Podróżników pozostaje w świątecznym nastroju. A to za sprawą wolontariuszy – Sophie z Niemiec i Aarona z Hiszpanii. Odwiedzili oni Podróżników i przeprowadzili dla nich zajęcia podczas których opowiedzieli trochę o sobie, swoich rodzinach, krajach z których pochodzą, a przede wszystkim przybliżyli bożonarodzeniowe tradycje świąteczne w swoich krajach. Razem z Sophie Podróżnicy śpiewali i grali na instrumentach niemiecką kolędę, oglądali ilustracje charakterystycznych dla Niemiec piramid bożonarodzeniowych oraz wymalowali kolorowankę z aniołkiem i górnikiem (tradycyjnymi ozdobami świątecznymi). Natomiast na zajęciach z Aaronem przedszkolaki usłyszały kolędę „Cicha noc” w języku hiszpańskim, poznały potrawy jedzone w Hiszpanii w okresie świątecznym i pokolorowały postacie trzech króli, dowiadując się przy tym, że w Hiszpanii to właśnie Kacper, Melchior i Baltazar przynoszą prezenty świąteczne. Zajęcia z wolontariuszami bardzo podobały się Podróżnikom!

Danke schön Sophie! Muchas gracias Aaron!

Katarzyna Gut

Spotkanie z Sophie, wolontariuszką z Niemiec, 27 -28. 01.2016

W styczniu grupę Kangurków odwiedziła Sophie, wolontariuszka z Niemiec, która na co dzień pracuje w grupie Pszczółek.

Sophie opowiedziała dzieciom jak się nazywa, skąd pochodzi oraz jak wygląda jej życie w Polsce. Wyjaśniła również w jaki sposób w Niemczech obchodzi się Święta Bożego Narodzenia. Wspólnie z dziećmi znaleźliśmy wiele podobieństw i różnic, dzięki którym święta w każdym kraju stają się niepowtarzalne. Dzieci nie tylko słuchały opowieści Sophie ale także oglądały specjalnie przygotowaną na tą okazję prezentację multimedialną.

Na zakończenie Sophie zagrała z dziećmi jedną z kolęd z wykorzystaniem janczarów.

Naszą grupę odwiedził również Aaron, wolontariusz z Hiszpanii, który opowiedział dzieciom o sobie, swojej rodzinie i o kraju z którego pochodzi.
Dzieci słuchały wolontariusza, który cały czas mówił do nich w języku polskim, co było nie lada wyzwaniem. Po prezentacji dzieci chętnie zadawały wolontariuszowi pytania, na które on starał się odpowiedzieć.

Przedszkolakom najbardziej podobał się jednak język wolontariusza! Niektórzy starali się nawet nauczyć kilku słów w tym języku.

Serdecznie dziękujemy wolontariuszom za spotkanie.

Sylwia Gurgacz

Relacja 2016-02-04, 20:11 | autor: Ula Tyrała