Przyjaciele Sophie, grupy starsze, 12.02.2016

W połowie lutego naszą wolontariuszkę Sophie odwiedzili jej znajomi. Margarethe i Akira z Niemiec oraz Xavi – wolontariusz w ramach programu Erasmus+, który pochodzi z Hiszpanii, a pracuje w przedszkolu w Warszawie. Margarethe i Akira to przyjaciele Sophie z dzieciństwa, z którymi zna się już od przedszkola. Akira jest w połowie Japończykiem. Ich wizyta była okazją do poznania kultury Japonii. Przyjaciele odwiedzili wszystkie grupy w dużym budynku. Akira powiedział dzieciom po japońsku kilka słów, nauczył dzieci jak należy się witać. Przedszkolaki wzięły udział zabawie, w której witały się słowami „Konnichiwa” i odpowiednio kłaniały. Następnie wszyscy przyjaciele zaśpiewali razem z dziećmi japońską piosenkę o wiośnie „Haru ga kita”. Dzieci bardzo się starały zapamiętać i zaśpiewać trudne, dziwnie brzmiące słowa. Na koniec spotkania każde dziecko otrzymało od Akiry swoje imię zapisane po japońsku.

Dziękujemy wszystkim przyjaciołom z różnych krajów za odwiedzenie nas, dzielenie się swoja kulturą i możliwość poznawania świata bez opuszczania murów przedszkola.

Urszula Tyrała
Relacja 2016-02-22, 13:48 | autor: Ula Tyrała