Tydzień Europejski, Puchatki, Pszczółki, Podróżnicy, 20-24.06.2016

Wolontariuszka Sophie zaprosiła zaprzyjaźnionych wolontariuszy europejskich z krakowskich przedszkoli (32, 77, 121, 176), by opowiedzieli o swoich krajach. Pierwszego dnia gościliśmy Lydię i Cornelię z Austrii. Dziewczyny w tradycyjnych strojach ludowych zaprosiły dzieci do wspólnego tańca, poczęstowały pischingerem oraz zaprosiły do kolorowania. W kolejnym dniu okazało się, że niektóre słowa w języku polskim i tureckim brzmią tak samo, np. jogurt. Ilhan zagrał koncert na instrumencie muzyczny o nazwie saz oraz wspólnie muzykował z przedszkolakami. W ostatnim dniu odwiedziły nas Clara i Pauline z Francji. Przedstawiły informacje o swoim oraz nauczyły zabawnego tańca. Miłym gościom serdecznie dziękujemy.

Joanna Gawęda
Relacja 2016-07-05, 21:35 | autor: Ula Tyrała