Relacje

Subskrybuj
DZIEŃ CHŁOPCA W GRUPIE IX ,,KRAINA MĄDROŚCI MISIA USZATKA”

DZIEŃ CHŁOPCA W GRUPIE IX ,,KRAINA MĄDROŚCI MISIA USZATKA”

Już od samego rana w czwartek 30 września, dziewczynki z naszej grupy, w ścisłej tajemnicy przed chłopcami, przy osłoniętym parawanami stole kolorowały krawaty dla kolegów. Także mama Kacperka bardzo dyskretnie dostarczyła nam słodkie upominki dla nich.
Po śniadaniu wszystkie przedszkolaki zostały zaproszone do wspólnej zabawy. Najpierw dziewczynki wypowiadały się na temat ,,Jak powinien zachowywać się uprzejmy chłopak?” Chłopcy z uwagą słuchali tego, co ich koleżanki mówiły, aby zapamiętać, jak należy się zachować, aby być uprzejmym.
Następnie chłopcy rozpoznawali po dotyku sztućce, nazywali je i wypowiadali się, do jakich potraw są one wykorzystywane.
Kolejna zabawa dla chłopców to odpowiedzi na pytania o właściwe zachowanie się w różnych sytuacjach.
Dziewczynki sprawdzały także ich umiejętności taneczne -był walczyk w parach, taniec solo - ,,Macarena”, który prowadziła Lena, oraz ,,Kaczuszki”- prowadziła Oliwka.
Nasi panowie świetnie sobie radzili z w/w zadaniami.
Nieco natomiast przestraszyli się zabawy ,,Golimy brody”, ale znalazło się kilku śmiałków, którzy posmarowani na twarzy pachnącą białą pianką, pozwolili się koleżankom ogolić drewnianymi patyczkami do lodów.

,,Kolorowe klocki”-to zadanie na cierpliwość i współpracę wśród chłopaków. Mieli poukładać w szeregi rozsypane i wymieszane sześciany wg kolorów i wielkości. Dziewczynki mierzyły czas licząc /od 1 do 63 w pierwszym zadaniu i od 1 do 30 w drugim zadaniu/. Poradzili sobie bardzo dobrze.
,,Próba wiedzy”- tu zadaniem chłopca było poprawienie błędu w tytule bajki np.;
,,Słoń w butach”, ,,Jaś i Karolcia”
Wreszcie wypicie z kubka 2 łyżeczek do herbaty ,,Eliksiru uśmiechu”-/mieszanka soku z cytryny z wodą/ z uśmiechniętą minką i zjedzenie ciasteczek na osłodę. Tu chłopcy robili ,,dobrą minę” jeszcze przed wpiciem, ale nie było tak strasznie i po pierwszych osobach reszta chłopaków szła już chętnie i smakowała z uśmiechem kwaśną miksturę
Potem była ceremonia przyjęcia do ,,Klubu Niezwykle Uprzejmych Chłopaków -Dżentelmenów” i test niedokończonych zdań, który wszyscy chłopcy zdali.
Na koniec dziewczynki wręczyły chłopcom upominki -krawaty oraz jajka -niespodzianki i złożyły im życzenia wraz z paniami.
Następnie wszyscy otrzymali słodkie ciasteczka.
Obdarowani podziękowali i z ciekawością oglądali upominki zwłaszcza te z jajek, bo były to samochodziki, które bardzo im się spodobały.
opracowanie M. Noga
Komentarze
Avatar
Aby dodawać komentarze musisz się zalogować lub zarejestrować
pozostało:
Brak komentarzy.