Relacje

Subskrybuj
Dzień Pluszowego Misia

Dzień Pluszowego Misia

„Miś jest mały i puchaty
Miś jest fajny i kudłaty
Miś jest gruby jak ta kula
Misia zawsze się przytula.”

Miękki, puchaty i taki z łatką. 25 listopada swoje święto obchodzi najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu – Pluszowy Miś. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz bardziej atrakcyjnych zabawek, moda na misie nie przemija, bo „czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś!”.
Pluszowy miś od ponad stu lat jest jedną z ulubionych maskotek dzieci. Również wielu dorosłych szuka pocieszenia w pluszaku albo przynajmniej z sentymentem wspomina swojego starego misia.
Światowy Dzień Pluszowego Misia ustanowiono dokładnie w setną rocznicę powstania maskotki – w 2002 roku. Wszystko zaczęło się jednak dużo wcześniej.
W 1902 roku prezydent Stanów Zjednoczonych Teodor Roosvelt, wybrał się na polowanie. Po kilku godzinach bezskutecznych łowów, jeden z towarzyszy prezydenta postrzelił małego niedźwiadka i zaprowadził go do Roosvelta. Prezydent ujrzawszy przerażone zwierzątko, kazał je natychmiast uwolnić. Jeden ze świadków tego zdarzenia uwiecznił historię niedźwiadka na rysunku w waszyngtońskiej gazecie, którą czytał producent zabawek… Od tego momentu zaczęto wykorzystywać zdrobniałe imię prezydenta i sprzedawać maskotki pod nazwą Teddy Bear, która dziś w języku angielskim jest określeniem wszystkich pluszowych misiów.

To historia, a jak jest dzisiaj?

Chyba nie ma domu, w którym na półce, łóżku lub fotelu nie siedzi miś. Dla wielu dzieci miś jest jak skarb. Idealna przytulanka, która koi każdą łzę, przy której czują się bezpieczne. Miś Pluszowy, a szczególnie ten nasz, wyjątkowy i ukochany, nie jest zwykłą, pluszową zabawką. Nie, nie! Taki Miś, po to misiem jest, żeby było kogo tulić, kiedy pada deszcz. Ma duże uszy, żeby mieć coś do targania i kochania. W końcu Miś ma bardzo miękkie łapki, za które możemy trzymać, kiedy tylko chcemy.

25 listopada uczcijmy Światowy Dzień Pluszowego Misia!
Choć w tym roku ze względu na obostrzenia związane z epidemią COVID-19 ukochane misie dzieci nie mogą odwiedzić naszego przedszkola, to nie zapominamy o nich i uczcimy ich święto. Dzisiaj tj. 25 listopada w przedszkolu odbędą się zajęcia o misiach: tych małych i dużych, bajkowych i telewizyjnych. Będą misiowe gry, zabawy i tańce. Można w tym dniu ubrać się (jeśli ktoś chce) na kolor brązowy. Dzieci, które nie mogą być obecne z nami zachęcamy do świętowania w domu. Nieważne czy świętowanie będzie polegało na mocnym przytuleniu ukochanego pluszaka, czy na wielkim misiowym przyjęciu, w którym udział wezmą dzieci i rodzice, czy na narysowaniu portretu misia lub pokolorowaniu jego ilustracji. Pamiętajmy o naszych misiach.
STO LAT WSZYSTKIM MISIOM!
Komentarze
Avatar
Aby dodawać komentarze musisz się zalogować lub zarejestrować
pozostało:
Brak komentarzy.