Subskrybuj
Oh, no! Teddy bear is sick!  Zajęcia języka angielskiego w Tygodniu Misia Uszatka

Oh, no! Teddy bear is sick! Zajęcia języka angielskiego w Tygodniu Misia Uszatka

25 listopada obchodzimy Dzień Pluszowego Misia, a w naszym przedszkolu także tydzień poświęcony naszemu patronowi - Misiowi Uszatkowi. W tak wyjątkowym dla naszego przedszkola czasie, także i zajęcia z języka angielskiego nie mogły się obyć bez misia w niejednej odsłonie.

W ostatnim tygodniu listopada, wszystkie grupy odwiedził Teddy Bear o imieniu Lou. Jego odwiedziny okazały się doskonałą okazją do utrwalania materiału językowego. Maluchy miały okazję utrwalać nazwy części ciała, gdy Lou (w języku angielskim) opowiadał o tym, co go boli. Nasze dzielne przedszkolaki doskonale wiedziały, co pomoże na bolące uszka, oczka, nosek, łapki, a także i głowę misia.
W grupach starszych, dzieci miały okazję utrwalić materiał również z innych dziedzin - oprócz nazw części ciała były to również elementy ubioru jesienno-zimowego, zjawiska pogodowe, samopoczucie, a także umiejętność zadawania prostych pytań i wydawania instrukcji (np. Jak masz na imię? Jak się masz? Ile masz lat? Ubierz czapkę, Misiu!). Przedszkolaki pomogły zwalczyć uporczywe objawy misia Lou (katar, kaszel, ból oczu, łapek, kolan, itp.), a także nauczyły go, jak ubrać się odpowiednio do pogody, wybrając i nazywając strój misia.

Dodatkowo, Tygodniowi Misia Uszatka towarzyszyły inne aktywności w języku angielskim poświęcone misiom, np. zabawy językowe, takie jak Where's the teddy bear? (z użyciem papierowych kubeczków i małych figurek misiów), zabawy językowo-muzyczne (There were ten in the bed), zabawy paluszkowe (np. Five brown teddies, sitting on a wall) zabawy w kole (Bear is sleeping in his cave), piosenki (Teddy Bear, Teddy Bear turn around, My Teddy bear has two eyes), a także opowiadanie "We're going on a Bear hunt", znane pod polskim tytułem jako "Idziemy na niedźwiedzia", wraz z dedykowanymi zadaniami (inscenizacja ruchowa piosenki o tym samym tytule, kolorowanki, mapa historyjki wykonana m.in. przez dzieci w grupie 9).

Załączone poniżej pliki przedstawiają część zajęć przeprowadzonych w grupach 4, 5, 8 i 11, które udało się uchwycić w obiektywie.

Izabela Wójcik